مذاکره‌ مشکلات اقتصادی کشور را حل نمی‌کند *** اشتغالزایی ۶۲۸ هزار نفری با رشد اقتصادی یک درصد همخوانی ندارد/ در آمارهای دولت جای تردید وجود دارد! *** انتخاب ترامپ در آمریکا و رایی که انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه اروپا دادند خط بطلانی است بر نظریه جهانی شدن و دهکده جهانی *** عبدالملکی:آخوندی از اول هم نباید وزیر می‌شد و زودتر از اینها باید استیضاحش می‌کردند *** آغازی بر حذف دلار / امسال برای زیارت اربعین دلار نخریم! *** اقتصاد مقاومتی در پازل استکبارستیزی/دعوا بر سر تمدن‌سازی، اصلی‌ترین چالش آمریکا با انقلاب *** عبدالملکی: ایجاد بانک جامع اطلاعات اقتصادی جلوی ۷۰ درصد از مفاسد را می‌گیرد *** نامزدها برنامه‌ای بدهند که اشتباهات دو سال اخیر دولت را جبران کند/ اصلاح‌طلبان در حال کنار زدن اخلاق سیاسی هستند ***

پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۸
نامزدها برنامه‌ای بدهند که اشتباهات دو سال اخیر دولت را جبران کند/ اصلاح‌طلبان در حال کنار زدن اخلاق سیاسی هستند

حجت‌الله عبدالملکی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»

خبرنامه دانشجویان ایران: عضو لیست ائتلاف اصولگرایان گفت: طبق قوانین دولت نباید در انتخابات ورود کند، اما شاهد هستیم که مقامات ارشد دولتی این مسئله را رعایت نمی کنند، جالب اینجا است که نهاد رسمی رسانه ای  دولت شدیدا در حال کار سیاسی رسانه ای است که این خلاف قانون است. حتی برخی از نمایندگان مجلس نیز گفتند پس از انتخابات با این تخلاف حتی تا جلسه پاسخگویی رئیس جمهور پیگیری پیش خواهند رفت.

 

حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در سومین جشنواره رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، با اشاره به ارائه لیست ائتلاف اصولگرایان و اظهار نظرها درباره این لیست گفت: در میثاق نامه ای که ۱۸۸ نفر امضا کردند، مقرر شد که شورای ائتلاف وقتی به لیست رسید، بقیه اعضا انصراف دهند.

وی افزود: در برنامه بعدی قرار بر این شد که در لیست های دیگر نیز حضور نداشته باشند، که طبق آن قرار، تعداد زیادی انصراف دادند و تعدادی نیز طی روزهای آینده این کار را خواهند کرد. در این بین تعدادی دیگری نیز در حال ارزیابی و تعداد دیگر در حال تغییر حوزه انتخابیه هستند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: من فکر کنم غالب این افراد به این میثاق نامه پایبند خواهند بود، البته هستند کسانی که دلایلی دیگری برای عدم انصراف خود داشته باشند. حتی کسانی هم که انصراف ندهند کار تبلیغاتی انجام نخواهند داد.

عبدالمکلی با اشاره به حاشیه هایی که حول این لیست شکل گرفته شده است، گفت: جریان رقیب طی یک برنامه ای سعی دارد، برای این لیست بزرگنمایی  کند، روز گذشته روزنامه ایران، از تغییر در صف بندی اصولگرایان نوشته بود. بعد از اینکه آقای حداد عادل لیست را اعلام کرد، و هفت جریان سیاسی اصولگرایی آن را نیز تایید کرد، پس از آن مشخص شد که برنامه اصولگرایان چیست؛ و این جریان به کدام سمت میرود.

عضو ائتلاف اصولگرایان ادامه داد: جریان رقیب چون دید اقبال مردم به لیست اصولگرایان جدی است، در حال کنار زدن اخلاق سیاسی خود است، و با دروغ پراکنی و شایعه سازی در حال دور کردن اذهان مردم از واقعیت این لیست است. اما چیزی که مشخص‌ست این است که مردم در نهایت به یکی از این دو لیست و جریان رای خواهند داد.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به کسانی که در نهایت در مجلس راه پیدا میکنند؛ گفت: هر دو لیست باید با هم رقابت کنند و هر گروه و فردی که از این دو لیست برنده می شوند باید مردم را دلگرم کنند و برنامه هایی بدهند که بتوانند در آینده  اشتباهات دو سال اخیر دولت را جبران کند. هر جریانی که برنامه داشته باشد مردم به آنها رای می دهند و نیازی نیست بی اخلاقی سیاسی انجام دهند.

وی افزود: شورای ائتلاف مرتب جلسه دارند و شورای فقهای ائتلاف اصولگرایان نیز دائما نظارت و مدیریت می کنند، و این ائتلاف کار خود را بدون شک ادامه می دهند. توصیه میکنم رسانه های اصولگرا  در جریان رقیب بازی کند.

photo_2016-02-17_15-20-05

حجت الله عبدالملکی در ادامه  در پاسخ به این سوال که نقش دولت در این انتخابات چگونه است، گفت: طبق قوانین دولت نباید در انتخابات ورود کند، اما شاهد هستیم که مقامات ارشد دولتی این مسئله را رعایت نمی کنند، جالب اینجا است که نهاد رسمی رسانه ای  دولت شدیدا در حال کار سیاسی رسانه ای است که این خلاف قانون است. حتی برخی از نمایندگان مجلس نیز گفتند پس از انتخابات با این تخلاف حتی تا جلسه پاسخگویی رئیس جمهور پیگیری پیش خواهند رفت.

وی با بیان این مطلب که “مهمترین مسئله دولت اقتصاد کشور است”، تصریح کرد: ورود به عرصه تبلیغات انتخاباتی و جریان سازی انتخاباتی در شان دولت نیست، این درحالی است که دولت در حل مشکلات معیشتی موفقیتی نداشته است و روزبروز کارخانه ها در حال تعطیل شدن است. و حجم بیکاری نیز در حال افزایش است. اینکه میبینیم تورم بیشتر نمی شود به این دلیل است که مردم بیش از این قدرت خرید ندارند.

برچسب‌ها