مذاکره‌ مشکلات اقتصادی کشور را حل نمی‌کند *** اشتغالزایی ۶۲۸ هزار نفری با رشد اقتصادی یک درصد همخوانی ندارد/ در آمارهای دولت جای تردید وجود دارد! *** انتخاب ترامپ در آمریکا و رایی که انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه اروپا دادند خط بطلانی است بر نظریه جهانی شدن و دهکده جهانی *** عبدالملکی:آخوندی از اول هم نباید وزیر می‌شد و زودتر از اینها باید استیضاحش می‌کردند *** آغازی بر حذف دلار / امسال برای زیارت اربعین دلار نخریم! *** اقتصاد مقاومتی در پازل استکبارستیزی/دعوا بر سر تمدن‌سازی، اصلی‌ترین چالش آمریکا با انقلاب *** عبدالملکی: ایجاد بانک جامع اطلاعات اقتصادی جلوی ۷۰ درصد از مفاسد را می‌گیرد *** نامزدها برنامه‌ای بدهند که اشتباهات دو سال اخیر دولت را جبران کند/ اصلاح‌طلبان در حال کنار زدن اخلاق سیاسی هستند ***

پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
مذاکره‌ مشکلات اقتصادی کشور را حل نمی‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الله عبدالملکی در دومین جشنواره علمی دانشجویان استان البرز که عصر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی رمز موفقیت ده کشور برتر جهان در حوزه اقتصاد است و این نوع نگاه به اقتصاد همان موضوعی است که سبب پیشرفت کشورهای مدرن شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: اقتصاد مقاومتی ریشه در ادبیات انقلاب اسلامی ایران دارد و اقتصاد مقاومتی در تقابل و تخاصمی که آمریکا با ایران ایجاد می‌کند سبب پایداری اقتصاد کشور در این دشمنی‌ها می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تعارض اصلی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد است و آمریکا جنگ اقتصادی علیه ایران درست کرده است، ادامه داد: استقلال اقتصادی یعنی تعامل با جهان از موضع قدرت و توانمندی‌های اقتصادی که پایدار برای کشور باشد.

استاد اقتصاد دانشگاه با اشاره به اینکه اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی شامل استقلال اقتصادی، رفاه عمومی و پیشرفت است و اقتصاد مقاومتی نیز اهل تجارت و برون‌گرا است ولی حرف اقتصاد مقاومتی این است که در تعاملات جهانی و اقتصادی باید برنده بود، عنوان کرد: اصول اقتصاد مقاومتی در ده کشور جهان تبیین می‌شود.

وی ادامه داد: اقتصاد نو لیبرالی آمریکایی ۱۹ مانع در برابر اقتصادهای جهانی ایجاد می‌کند و حتی دانشمندان اقتصاد لیبرالی نیز به کارائی اقتصاد مقاومتی اذعان دارند ولی باید اقتصاد مقاومتی به دانشگاه‌های کشورهای دیگر نیز انتقال یابد و اینگونه نباشد که برخی دانشجویان بیان کنند که واهمه دارند که پایان نامه خود را اقتصاد مقاومتی انتخاب کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه جنگ اقتصادی علیه ایران، داخلی و خارجی است و تفکری در کشور اقتصاد مقاومتی را نفی می‌کند، گفت: تئوری اقتصادی دولت احمدی نژاد مذاکره‌ای بود و در دولت روحانی نیز همین شیوه پی گرفته شد و افرادی در داخل به جای اقتصاد مقاومتی به دنبال اقتصاد مذاکراتی هستند.

وی، افزود: اینکه که بیان شود هر مشکلی در کشور وجود دارد اثر تحریم‌های خارجی است، امری غلط محسوب می‌شود و بیش از ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی در کشور ربطی به تحریم‌ها ندارد و در زمانی طرفداران مکتب نیاوران در سال ۹۱ نیز اعلام کردند که ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است.

عبدالملکی با تاکید بر اینکه مذاکره، مشکلات اقتصادی کشور را حل نمی‌کند و دشمنی آمریکا با ایران با مذاکره حل نمی‌شود و یک جنگ تمدنی بین ایران و آمریکا برقرار است و آن‌ها نگران برقراری تمدن نوین اسلامی ایران هستند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که در اثر تحریم‌ها ضعف نشان دهیم کاری از پیش نمی‌رود.

وی اضافه کرد: تاثیر برجام در رفع تحریم‌ها زیر ۱۰ درصد است و در بهار سال ۹۷ غربی‌ها به دنبال مذاکره برای موضوع موشکی هستند و کشور باید به جای مذاکره به دنبال فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی برود و امروزه در کشور در فهم اقتصاد مقاومتی دچار مشکل هستیم.

برچسب‌ها